Zakład Karny w Chełmie

Zbiór informacji mogących być przydatnymi, gdy trzeba się "przeprowadzić".

Postprzez omerta » 19 kwi 2012, o 22:47

Ja może wyjaśnię, bo jawi się to jako jakaś wielka zagadka. Właściwość rozpoznawania spraw w postępowaniu wykonawczym, posiedzenia o przerwę w karze czy też wpz: sąd penitencjarny, który zawsze jest sądem okręgowym. Instancją odwoławczą od postanowień sądu penitencjarnego w sprawach o przerwę w karze jest zawsze sąd nadrzędny, czyli apelacyjny. O ile logiczne że jeżeli posiedzenie penitencjarnego odbywa się np. w ZK to wejść nie można, o tyle na zażalenie do apelacyjnego może wejść tak na prawdę każdy. Kwestia wysłuchania kogokolwiek to niestety pic na wodę, coś na zasadzie " a niech się cieszy". Przykro mi, ale taka jest rzeczywistość.
omerta

Postprzez Justa » 20 kwi 2012, o 10:51

A nie jest tak, że posiedzenia sa niejawne?
Justa

Postprzez omerta » 20 kwi 2012, o 16:34

Justa - gdyby były niejawne, to nawet obrońca by nie mógł na nich być. Posiedzenia są co do zasady jawne, chyba że ustawa stanowi inaczej. W tym przypadku nie stanowi (rodział IV, oddział 2 kkw)

Olga - to nie wynika z widzimisię pani w sekretariacie, tylko z przepisów.
omerta

Postprzez Justa » 29 kwi 2012, o 00:21

Olga a to zależy o jakie bezdozorowe Ci chodzi. Bo sa w sumie 3 możliwości. Zwykłe bezdozorowe, gdzie nie ma strażnika i są stoliki. bezdozorowe może być na dworze, przy stoliku. A może być też widzenie intymne.
Justa

Postprzez Justa » 30 kwi 2012, o 09:45

To pewnie jak będzie ładna pogoda, będziecie na dworze :) Zaraz koło tego budynku gdzie się przechodzi przez bramkę i są szafki :)
Justa

Postprzez Justa » 7 maja 2012, o 01:01

Tego to ja nie wiem, nie miałam przynjamności tam być ;) Z tego co mówiła koleżanka jest jakieś łóżko, ale co tam dokładnie się znajduje nie mam pojęcia
Justa

Postprzez Justa » 11 sty 2013, o 17:31

Jutro o 7 rano wyjeżdżam z Lublina do Chełma i mam 2 miejsca wolne. Mogę kogoś zabrać
Justa

Postprzez Justa » 21 cze 2013, o 14:03

Najprawdopodobniej od lipca nie będzie widzeń w soboty, tylko w niedzielę. Jednak jest to jeszcze nie potwierdzone. Na 100% do końca czerwca będą normalnie.
Dostałam taką informację od R i dziś zadzwoniłam do ZK - na bramie jeszcze nic nie wiedzą, strażnik powiedział, że jest taki projekt i najprawdopodobniej od lipca będzie realizowany, ale póki co sami czekają na potwierdzenie od administracji. Jeśli dni widzeń zostaną zmienione informacja pojawi się na stronie sw.gov.pl
Justa

Re: Zakład Karny w Chełmie

Postprzez Justa » 8 sty 2019, o 00:02

Jak teraz wygląda sytuacja w Chełmie? Ktoś, coś, jakieś info?
Justa

Poprzednia strona

Powrót do Lecę w transport