JVA Cootbus

Forum służące merytoryczną pomocą osobom czekającym, których najbliżsi zostali zatrzymani, bądź odbywają karę pozbawienia wolności w Niemczech.

Re: JVA Cootbus

Postprzez kruszyna » 5 sty 2015, o 18:39

Witam. Bardzo, bardzo proszę w i imieniu swoim i nnych czytających o używanie znaków interpunkcyjnych. Strasznie trudno się czyta a przede wszystkim rozumie tekst pozbawiony przecinków i kropek. Dziękuję.
Kara w zawieszeniu zawsze jest jakaś szansa

Nie do końca. Nie kazdy wyrok można zawiesić
Znacząca jest kwalifikacja czynu. Nie zwsze krtoś, kto kradnie w pojedynkę jest "samodzielnym" przestępcą. Często zdarza się, że zostaje skazany za działalność w grupie. Z prostego, logicznego myślenia. Jeśli robi to dla zarobku, sprzedaje paserowi lub robi na czyjeś zamówienie, to już jest grupa. Te kodeksowe wymiary kar, od 6 mies do 5 lat czy od roku do 10 lat właściwie niewiele mówią. To ogromny przedział, którym operują sądy.
Szukanie odpowiedzi na pytanie ile można za coś dostać to takie trochę wróżenie z fusów, jeśli nie zna się sprawy, akt itp. Akta zna adwokat a i on tgylko może coś powiedzieć w wielkim przybliżeniu.
Nie sądzę, żeby prokuratura udzieliła komukolwiek informacji o sprawie oprócz adwokata. To jest zabronione. W Niemczech jest ścisła ochrona danych. Tylko adwokat jest prawnym pełnomocnikiem oskarżonego, nie jego rodzina.
Avatar użytkownika
kruszyna
 
Posty: 3728
Dołączył(a): 27 paź 2010, o 00:27

Powrót do Osadzony w Niemczech

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości