Okres w ktorym mozna zarzadzic kare warunkowo zawieszona

Forum służące merytoryczną pomocą osobom czekającym, których najbliżsi zostali zatrzymani, bądź odbywają karę pozbawienia wolności w Niemczech.

Okres w ktorym mozna zarzadzic kare warunkowo zawieszona

Postprzez emsi72 » 19 paź 2018, o 11:57

Witam,

z tego co wyczytałam to osoba obeznana w tematyce niemieckiej juz nie udziela sie na forum, ale moze ktos bedzie wiedzial, bo ze wzgledu na nieznajomosc jezyka nigdzie nie moge znalezc tej informacji. Jak niemiecka kara to rok w zawieszeniu na 3 to w jakim okresie sąd ma prawo zarzadzic kare? Jest jakis dodatkowy okres jak w Polsce (pol roku)? Czy po prostu jak w ciagu 3 lat nie bedzie prawomocne zarzadzenie to juz potem nie moze?
emsi72

Re: Okres w ktorym mozna zarzadzic kare warunkowo zawieszona

Postprzez syrna » 19 paź 2018, o 12:00

Tak naprawdę to nie mam pojęcia.

Mogę tylko przypuszczać, że skoro niemiecki wymiar sprawiedliwości jest bardzo skrupulatny, to u nich 3 lata to 3 lata. Ale to 100% hipoteza, której pod żadnym pozorem nie bierz za pewnik.
Czas - cichy zabójca bez wyroku.
syrna

Postprzez emsi72 » 19 paź 2018, o 12:31

Mam nadzieje, ze trafi się ktos, kto bedzie potrafil przeczytac ze zrozumieniem przepis w j. niemieckim, bo chociaz chcialbym, zeby bylo tak jak piszesz to potrzebuje z wiadomych względow pewnika. Moglabym wtedy ocenic jak bardzo tragiczna jest nasza sytuacja.
emsi72

Postprzez emsi72 » 26 paź 2018, o 18:32

Adwokatka powiedziała, ze tak jak w Polsce - przez pol emroku. Nie wiem tez czy to na 100 %, bo sama nie czytam ustawy. Jakby przypadkiem zajrzala tutaj osoba, ktora byla obeznana w tematyce niemieckiej to prosilabum, aby sie wypowiedziala w temacie wyrokow lacznych w Niemczech. Wiem, ze cos takiego ogolnie funkcjonuje, ale czy mozna laczyc kare za nowe przestepstwo z kara 'odwieszona' za przestępstwa podobne?
emsi72

Powrót do Osadzony w Niemczech