Zaludnienie Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych

Ten kawałek forum jest stricto informacyjny- przeznaczony głównie dla osób szukającyh konkretnych informacji na konkretne tematy MERYTORYCZNE.

Zaludnienie Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych

Postprzez Justa » 17 sty 2014, o 05:15

Informacja o zaludnieniu jednostek penitencjarnych, wygenerowana z systemu Centralna Baza Danych Osób Pozbawionych Wolności "Noe.NET" na dzień 21 lutego 2014 r.

Szczegółowa informacja o zaludnieniu jednostek penitencjarnych
Justa

Re: Zaludnienie Zakładów Karnych i Aresztów Śledczych

Postprzez tygrysek72 » 19 sty 2014, o 05:58

Szkoda tylko,że ów raport został opublikowany już po ustawie pozwalającej na opuszczenie zk wielu tysiącom skazanych za przestępstwa mniejszej wagi oraz że nadal podawana jest półprawda,nie uwzględniono zaludnionych pomieszczeń dodatkowych zaadaptowanych na cele mieszkalne typu świetlice,biblioteki,siłownie. Wg mnie raport ten jest zaniżony liczbowo,jak zwykle zresztą,tak jak raporty z poprzednich lat,z którymi się zetknąłem wcześniej.
tygrysek72

Postprzez Justa » 19 sty 2014, o 06:23

Tygrysek - raport jest z 10 stycznia. Skazanych za kradzieże do 400 zł wypuszczali bodajże w listopadzie. Także jeśli chodzi o tą grupę osób, oni byli już dawno na wolności.

A jeśli chodzi o resztę, to tak na dobrą sprawę nigdy nie spotkałam się ze 100% rzetelnymi informacjami, które uwzględniają stan rzeczywisty. Co nie znaczy, że te dane są "półprawdą", bo byłabym skłonna uznać, że te dane są w 90% poprawne.
Jednak uważam, że w ewentualnych pismach dotyczących przeniesienia skazanych, warto podeprzeć się tymi statystykami.

Na zakończenie dodam, że SW co tydzień aktualizuje statystyki dotyczące zaludnienia w poszczególnych ZK i AŚ, które będę starała się na bieżąco wrzucać.
Justa

Postprzez syrna » 5 lis 2016, o 19:58

Stary link nie działa, a że potrzebne mi były w miarę aktualne dane, to wrzucam nowy link:

http://sw.gov.pl/Data/Files/001056rwis/ ... arnych.pdf
Czas - cichy zabójca bez wyroku.
syrna

Postprzez renia » 5 lis 2016, o 20:29

co tydzień w piątek jest nowa statystyka ;p http://sw.gov.pl/pl/o-sluzbie-wiezienne ... a-biezaca/
"Pewność jest dla tych co myślą mniej"
renia

Postprzez syrna » 5 lis 2016, o 21:52

Myślałam, że to raz w miesiącu.
Dziękuję.
Czas - cichy zabójca bez wyroku.
syrna

Powrót do CO?...JAK?...KIEDY?